Detoks Deyince Life-Co

10409200_1044150062266107_8926300208463643579_nGeçen ay detoks ile ilgili deneyimlerimi yazacağım, demiştim. Detoks hakkında  6 sene önce Life-Co ile tanışana kadar ben de kulaktan dolma bilgilere sahiptim.Sonra Bodrum Life-Co ya gitmeye karar verdik. Detoksa ilk başlayanlar için önerilen minumum süre 4-7 gün, iyisi bir hafta. Biz bunun 4 gününü Bodrum Life-Co da 3 gününü de İstanbul’da tamamladık.Kolay bir süreç değil, Dış dünya ile tüm bağlarını kesiyorsun. Telefon, gazete, televizyon,  yok.Tam bir arınma; ve sadece içiyorsun. Çiğneme bile yok. Günde 2 kere kolema (Bireysel Kolon Temizliği) terapiler, aydınlanma ve bilgilendirmeler ile bambaşka iki insan olduk. Fiziken yapılan kontrollerde, detoks sonrası , kocaman aşkımın bütün bozuk  kan değerleri (kolestrol, şeker, vb.) düzelmişti. Kendimizi çok enerjik hafiflemiş, sağlıklı hissediyorduk. Tüm beslenme düzenimiz tamamen değişti.Markete girince et, tavuk reyonlarını, paketlenmiş gıda reyonlarını hemen transit geçip; sadece taze sebze, meyva, reyonlarından alışveriş yapar oldum. Bodrum’a gitmeyi özellikle ben çok isteyip programlamama rağmen, süreçin ilk günlerinden itibaren perişan oldum. Orada herkes zaten bornozlar içinde dolaşıyor, ya da bir yerlerde uzanmış perişan yatıyordu.İlk gelenler alışana kadar deneyimliler hemen yardımcı oluyor. Vücudun bu yeni düzene alışması kolay olmuyor. Sonra yavaş yavaş toparlanıyorsunuz. İlk gün sabah 8.00 de doktor kontrolleri ve genel bilgilendirme güne başlanıyor.Sıvı sebze meyva karışımı içeceklerimiz, iki saat arayla getiriliyor.Yanında destekleyiciler de var. Her zaman içebileceğimiz bir sebze çorbası da hep hazır bizi bekliyordu.

1535084_1016706068343840_3756794158097507534_nGün içinde sauna, masaj,yoga programlarına katıldık.Doğru beslenme ve yaşam için yol gösterici filmler izledik, kitaplar okuduk. Akşamları da yorulduğumuz için erkenden uyuyup, erkenden uyanıyorduk. Programa katılan herkes birbirine destek oluyordu, tecrübeleri olanlar deneyimlerini anlatıyorlardı. Evet kolay değil ama faydalı bir dört günden sonra işimize döndük. İstanbulda ki merkezden de faydalanarak, hayatın için de de detoks ve kolema  yaptık, sonuç çok iyi,ve kalıcı etkileri oldu. Ben bir hafta içinde 1.5 kilo, kocaman aşkım 7 kilo verdi. Gidiş amacımız, sadece kilo vermek değil, sağlıklı yaşama merhaba demek, anlamaktı. 10 sene geri gittik mi? Bence gittik.Oraya gittiğimizden beri, beslenme düzenimiz tamamen değişti. Doğal şartlarda büyümeyen hiç bir tavuk ve tavuk  ürünü  yemiyoruz. İşlenmiş gıda yemiyoruz. Meşrubat asla içmiyoruz.Taze ve çiğ yediklerimizi çok daha arttırdık.Yine Life-Co da anlatılanlara göre yeni başlayanlar, önce senede 2 kere, sonra 1 kere ve daha sonra ihtiyaca göre 2 senede bir yaptırmalı,  ve tamamen toksinlerden temizlenmeli, ve arınmalı deniyor.Sistemi devam ettirdiğiniz süreçte ise, % 75- %25 felsefesini uyguluyorsunuz, yani % 75 doğru formülle yaşam; % 25 yanlış yaşamı telafi edebiliyor.Bir sürü yararlı, sihirli otu, bitkiyi orada öğrendim. Sonrasında Alkali Yaşam ve Raw Food’u öğrenmem anlamam çok kolay oldu.Konuyla ilgili sitelerine girerseniz çok faydalı bilgiler bulmanız mümkün. Ben de özet bilgileri paylaştım. Sonra bu fikir nasıl doğdu, Life-Co ları kim nasıl kurdu, gelecek hedefleri neler; onu anlatacağım. Sonra da son dönem çok sevdiğim arkadaşım Life-Co ile nasıl 15 kilo verdi, hayallerinin kadını nasıl olduğunun hikayesi var.Sevgiler, sevgiler…

 

1551780_1012696015411512_1280389478681809304_nTHE LIFECO

The LifeCo, Türkiye’de well-being/ well-aging, sağlıklı yaşama destek, hastalıklardan korunma & destek alanlarında hizmet veren ilk ve tek organizasyondur.

Aynı zamanda, her geçen gün önemi artan, bireylerin modern hayatın getirdiği hastalıklardan korunma ihtiyaçlarına karşılık veren, dünya çapında adı geçen bir merkezdir.

Şirketimiz:

 • TheLifeCo Istanbul (Akatlar)- Bodrum and Antalya olarak üç adet Sağlıklı Yaşam Merkezi’ni; .
 • İstanbul’da Saf Box ve Saf Express ürünlerinin üretimini ve dağıtımını gerçekleştiren ve aynı zamanda merkezlerdeki beslenme programlarının geliştirilmesini üstlenen Saf Mutfak’ı
 • Londra’da Saf Express ürünleri üretimi ve dağıtımını üstlenen Saf Mutfak’ı
 • Türkiye’de İzmir’de DÜAG tesisinde üretilen The LifeCo markalı BesinThe LifeCo’nun hikayesi, kurucumuzun detoksu keşfederek, bu keşifle beklemediği faydalar elde etmesi ve bu deneyimlerini herkesle paylaşmak istemesiyle başladı.Kurucumuz Ersin Pamuksüzer, hızlı adımlarla ilerlediği iş hayatında başarılı ancak bir o kadar da hızlı ve aşırı yoğun tempolu bir 20 yıl geçirdi. 50 yaşına geldiğinde hayatında ilk kez bir detoks programına katıldı. Bu programın ardından kendisini eskiye göre çok daha iyi hissettiğini fark etti.Öncelikle çok daha iyi görünüyordu. Enerjisi artmış, fazla kilolarını vermişti. Gözleri daha canlı, cildi daha parlaktı. Sindirim sistemi ve uykuları düzene girmişti. Zihni açıktı ve çok daha olumlu bir ruh haline sahip olmuştu. Bunun üzerine dünyadaki alternatif tedaviler ve bunların üzerine kurulduğu felsefe üzerine daha fazla araştırma yapmaya başladı. Vipassana meditasyonu yaptı, bir çok ‘wellness’ merkezini ziyaret etti, alternatif tedavinin farklı konular üzerinde çalıştı.Tüm bunları yaparken kendisini ailesinden, arkadaşlarından ve toplumdan izole etmeden ve yaşam tarzını daha sağlıklı seçeneklerle buluşturacak bir yol arıyordu.Günlük hayatında, yeme ve egzersiz alışkanlıklarında ufak ayarlamalar yaparak gözle görülür değişimler yakalayabileceğini ve daha sağlıklı olabileceğini fark etti. Bu değişimi ailesi ve arkadaşlarıyla paylaştı, onlar da kendi aileleri ve arkadaşlarına anlattılar. Böylece bu yeni yaşam tarzı fikri hızla benimsenmeye başladı. Sonunda, daha sağlıklı bir hayatı keşfetmekle ilgilenen herkesle bu deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmak için bir kurumsal yapı oluşturmaya karar verdi. ve ithal edilen diğer Sağlıklı Yaşam ürünlerini kapsamaktadır.

 

DETOKS NEDİR?10931386_1041205509227229_4042515292524863076_n

Detoks Nedir?

Modern yaşam içerisinde farkında olarak ya da olmayarak bedenimize aşırı yükleniriz, soluduğumuz hava, içtiğimiz su, yediğimiz işlenmiş gıdalar, yaşadığımız stres vücudumuzda pek kolay atamayacağımız toksik birikim oluşturur. Hastalıklardan korunmak, gençlik enerjimizi ve görünümümüzü uzun yıllar devam ettirebilmek için bedenimizdeki bu toksik birikimi dışarı atmamız gerekiyor.

The LifeCo olarak merkezlerimizde uzmanlar eşliğinde hazırlanıp uygulanan detoks programları en kısa sürede en etkili arınmayı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Programın en az 4 gün süreyle uygulanması gerekir fakat etkili arınma için 7 gün tavsiye edilir.

Neden Detoks?

Toksinlerden en etkili biçimde arınabilmek adına düzenli bir şekilde detoks programlarını uygulamanız gerekir. Uzmanlar eşliğinde hazırlanan detoks programı yalnız bedeniniz üzerinde değil bütünsel bir yaklaşım ile zihnin ve ruh üzerinde de yoğunlaşır.
Hangi durumlarda yapılır?

 •  Vücut bakımı ve temizliği
 • Enerji düşüklüğü,yorgunluk
 • Kabızlık, gaz ve şişkinlik gibi sindirim sorunları
 • Kilo alma, aşırı yeme, iştah açıklığı
 • Bağışıklık sistemi zayıflığı, sık hastalanma

1472755_1043651158982664_6098247833473733954_nSonuçları ne olur?

 • Kanın temizlenmesi ve temiz kanın organ, hücre ve dokuları beslenmesi ve onarması
 • Daha canlı ve parlak bir cilt
 • Enerjinin yükselmesi
 • Bağırsakların hareketlerini ve sindirimin düzene girmesi
 • Kilo kaybı ( 7 günlük programda kadınlar 2-4, erkekler 4-6 kg)
 • Ödem atma
 • Pozitif düşünme

Kimler yapamaz:

 • Hamileler
 • Son 6 ay içinde ciddi bir iç organ ameliyatı geçirdiyseniz, lütfen önce doktorumuza / detoks uzmanlarımıza danışın.

Gençliğinizdeki gibi enerjik olmak ya da 10 yıl daha genç görünmek ister misiniz? Bir detoks programı, modern yaşam sonucu bedeninizde biriken sayısız toksinden sizi arındırıp, sağlıklı alışkanlıklar edinmeniz için gerekli zemini hazırlar. Detoks bedeninizin temizliğidir!

Toksin kaynakları

 • Besinler ve İçecekler: İşlemden geçmiş hazır yiyecekler, kafeinli içecekler ve atıştırmalık şekerli gıdalar
 • Hava Kirliliği: Egzoz dumanı, sigara dumanı, yakılan kömür ve sanayi dumanlarından oluşan sis
 • Radyasyon: Bilgisayar, televizyon ve cep telefonları
 • Stres: Bedenin besin emme kapasitesini, dinlenmesini ve kendini onarmasını engeller

Bedenimiz bilgedir

Bedenimiz öncelikle yaşamsal önemi yüksek organları toksinlerden temizler ve temizleyemediği toksinleri onlardan uzak bölgelere depolar. Bedendeki toksin seviyesi yükseldikçe sağlığımız zarar görür. Bu toksinler sindirim sistemimiz ve enerji üretimimize zarar verir, bağışıklık sistemimizi zayıf düşürür ve kanser gibi bedenin kendi yapısında dejenerasyondan kaynaklanan hastalıklara neden olurlar.

1901238_1040242535990193_8673833581631370810_nBedenimiz kendini altı farklı yolla temizler:

Karaciğerimiz toksinlerden arınma işleminin ‘kontrol merkezi’dir. toksinleri işlemden geçirerek bedenden atılmaları için farklı kanallara yollar.

 • Lenf sistemi: Hücrelerdeki atıkları toplar ve gereken yerlere ulaştırır.
 • Bağırsaklar: Katı atıkları dışkı haline getirerek bedenden atar.
 • Böbrekler: İdrardaki asitli atıkları filtre eder ve atar.
 • Karaciğer: Detoks işleminin kontrol merkezidir. Atıklar burada işlemden geçer ve vücuttan atılmak üzere farklı kanallara doğru ayrıştırılır.
 • Akciğerler: Soluduğumuz havayı filtre edip temizler.
 • Sinüsler: Balgamın atılmasını sağlayan başlıca kanaldır.
 • Deri: Beden ısısını düzenler ve diğer kanallar dolu olduğunda asitli atıkların ve diğerlerinin bedenden atılmasına yardımcı olur.

Mide – son çaremiz

Et, süt ürünleri ve işlenmiş gıdaların çok tüketildiği diyetlerin bir yan ürünü olan asitli atıklar detoks sürecinde hücrelerden temizlenir. Midemiz, bedenimizde yüksek asite dayanıklı tek organ olduğundan bu atıkların biriktiği bir asit çöpü haline dönüşür. Ağır bir yemekten sonra veya içkili bir geceden sonra hissettiğimiz mide bulantısının nedeni işte bu aşırı asit birikimidir.

Detoks sırasında bedenimize nasıl yardım edebiliriz?10897075_1037104122970701_8357566351660155122_n

 • Detoks bedenimiz için zor bir süreçtir ve ona ne kadar yardım edersek bu süreci o kadar rahat atlatır.
 • Taze meyve ve sebzeler açısından zengin bir beslenme, hem ihtiyacımız olan enerji ve besinleri temin eder hem de az atık üretir.
 • Böbreklerdeki fazladan asitin atılmasına bol bol iyi su içerek yardımcı oluruz.
 • Egzersiz yaparken alınan derin nefesler ve harekete geçen dolaşım sistemi hücrelere daha fazla oksijen ve besin gitmesini sağlar.
 • Terleme sırasında gözenekler açılır ve temizlenir.
 • Derin nefes almak akciğerler yoluyla asitli atıkların temizlenmesini sağlar. – Adalelerimizi hareket ettirmek lenf sistemin,n yabancı maddelerden kurtulmasını destekler. Ayrıca dışkının bağırsaklarda ilerlemesine yardımcı olur. Hareketsiz bir yaşam atıkların atılmasını yavaşlatarak sağlığa zarar verir.
 • Gerektiği gibi desteklendiğinde bedenimiz toksinlerden kurtulup, dinlenebilir, kendini onarıp daha enerjik ve sağlıklı bir yaşama, zihin açıklığı ve duygusal dengeye ulaşmamızı sağlar. Yılda bir iki kez uygulayacağınız detoks programı, daha sağlıklı, üretken ve keyifli bir yaşam kurmanız için gerekli zemini hazırlamanıza yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s